Bugün Büyükada’da bulunan zincir marketlerde başlayan denetimlerde; ürünlerin gramajları, fiyat ve irsaliye karşılaştırması ve tüketim tarihi incelemesi gerçekleştirildi.
İlçe Tarım Müdürlüğü, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Belediyemiz memurlarından oluşan komisyon tarafından; reyon ve kasa fiyatları karşılaştırılarak, son 1 ayda yapılan yüzdelik artışlar, artış tutarları ve adetleri İstanbul Valiliği İl Ticaret Müdürlüğü’ne gönderilmek üzere kayıt altına alındı.
Bugün 5 zincir markete yönelik yapılan denetimler diğer Adalarda da gerçekleşecek.
![ORANTISIZ-FIYAT-ARTISLARINA-KARSI-DENETIMLER-BASLADI.jpg ORANTISIZ FİYAT ARTIŞLARINA KARŞI DENETİMLER BAŞLADI](https://adalar.bel.tr/wp-content/uploads/2023/08/ORANTISIZ-FIYAT-ARTISLARINA-KARSI-DENETIMLER-BASLADI.jpg)
ORANTISIZ FİYAT ARTIŞLARINA KARŞI DENETİMLER BAŞLADI
SON HABERLER
ALİ ERCAN AKPOLAT
BELEDİYE BAŞKANI