Skip to content

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Belediyemizi Ziyaret Etti

 

İMAMOĞLU: İstanbul’umuzun göz bebeği Adalar
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Başkanımız Ali Ercan Akpolat’ı makamında tebrik ziyaretinde bulundu. 10 Haziran Pazartesi günü gerçekleşen ziyarette Başkan İmamoğlu; Adalar’ın kendilerinden önceki dönemde nasıl yok sayıldığına ve cezalandırıldığına, Beylikdüzü Belediye Başkanlığı döneminde birebir şahitlik ettiğine vurgulayarak, İBB’ deki ilk 5 yıllık dönemlerinde Adalar için önemli hamleler yaptıklarının altını çizdi. Adalar Belediyesi ve İBB ilişkisinde pozitif ayrımcılığa tabi tutacaklarını önemle vurgulayan İmamoğlu “İstanbul’umuzun göz bebeği Adalar’ın belediyesini ziyaret etmekten çok keyif duyuyorum. Göreve geldiğimiz günden bu yana, Adalar’ın öneminin farkındayım. Yapılması gerekenler konusunda da aksiyon alan, sorumluluk alan ve maddi-manevi bütçesiyle beraber süreç yöneten bir Büyükşehir Belediyesi olduk” dedi.
“ADALAR STRATEJİSİNİN BİR ALTYAPISINI
KURGULAMAK ADINA BUGÜN BURADAYIZ”
Başkan Akpolat ve ekibine güveninin tam olduğunu belirten İmamoğlu, “Hem bir yol arkadaşı kimliğiyle güvenen birisiyim ama daha da ötesi, Adalar’ın bir insanı, bir evladı ve herkesle konuşabilen bir yerel yönetici kimliği, iyi ve üretken kadroya kavuştuğunda ve onlarla birlikte de iş ürettiğinde, Adalar halkıyla da her konuyu paylaşıp, uzlaşma kültürüyle yönetme gayreti olduğunda hiçbir sorun olacağını düşünmüyorum. Hem ona başarılar dilemek hem bugün önümüzdeki 5 yılı bir gözden geçirmek ve ona göre, tabiri caizse, en önemsediğim stratejik planlardan birisi olan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi gündemindeki Adalar stratejisinin bir altyapısını kurgulamak adına bugün buradayız. Verimli bir gün ve toplantı olmasını diliyorum. Sevgili başkanımıza, siyasi yol arkadaşlarına, seçilmiş meclis üyesi arkadaşlarına, belediye kadrosuna ve bütün Adalar halkına, bu 5 yılda hep birlikte başarılar dilerim” diyerek sözlerini tamamladı.

AKPOLAT: “BİR SENE İÇİNDE DEĞİŞİKLİKLERİ HALKIMIZ HİSSEDECEK”

Adalar Belediye Başkanı Akpolat da İmamoğlu ve beraberindeki heyetin ziyaretinden duyduğu memnuniyetini dile getirerek
“Haftamıza çok güzel bir şekilde başladık. Bizi onurlandırdınız. Sizleri burada ağırlamaktan çok mutluluk duyduk” dedi. Göreve başlamalarının üzerinden iki ay gibi bir süre geçtiğini ifade eden Başkanımız Ali Ercan Akpolat, “Adalı olmanın avantajıyla öncelikli sorunların ne olduğunu bilerek ekip arkadaşlarımla birlikte çözüm oluşturacağız. Yaz sezonun başlamasıyla birlikte bir sene içinde değişiklikleri halkımız hissedecek. Bunu adaylığımda da söylemiştim. Buraya gelip bizi ziyaret ettiğiniz için hem kendim hem çalışanlarım adına teşekkür ederiz.”dedi.

Konuşmaların ardından İmamoğlu ve Akpolat, kurum kurmaylarının karşılıklı katılımıyla, Adalar’ın sorunlarına ve çözüm yollarına dönük, ortak masa toplantısı gerçekleştirdi.

SON HABERLER