Skip to content

Bayramı Heybeliada Çam Limanı’nda Coşkuyla Kutladık

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında Heybeliada Çam Limanı’nda düzenlediğimiz konserde Suzan Kardeş’i ağırladık.

 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı Heybeliada Çam Limanı’nda, Cumhuriyet ile yaşıt olan tarihi Sanatoryum’a karşı kutladık.

Yediden yetmişe çok sayıda Adalının katıldığı programın açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanımız Ali Ercan Akpolat,  19 Mayıs’ı gençlere armağan eden Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk`ü ve silah arkadaşlarını saygı ve minnetle andı ve “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919′ da Samsun’a çıkması, ülkemizin bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinin başlangıcı olmuştur. Özgürlük ve bağımsızlık arzusu, bugün de vazgeçilmez güç ve onur kaynağımızdır. Buradan hepinizin huzurunda bir kere daha söz veriyorum; Ata’mızın ideallerini ve özgürlük mücadelesini yaşatmaya ve yükseltmeye devam edeceğiz” dedi.

“ADALAR’IMIZI KORUYACAĞIZ”

 Başkanımız Ali Ercan Akpolat, konuşmasında Atatürk’ün talimatıyla kurulan Heybeliada Sanatoryumu ve Çam Limanı’nın önemini de şu cümlelerle anlattı:

“Tıpkı Madam Martha Koyu gibi Çam Limanı ve Sanatoryum da bizim kıymetlimizdir. Adalarımızın ekolojik dengesini, doğamızı, halkımızın haklarını, tarihi mirasımızı, kültürel değerlerimizi korumak ve yaşatmak için mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz.”

BAYRAM COŞKUSU SUZAN KARDEŞ’LE TAÇLANDI

Başkan Akpolat, konuşmasının ardından sahneyi müzik ve dansa bıraktı.

Suzan Kardeş neşeli repertuarıyla, Adalı kadınlardan oluşan “AdaDans” dans grubu da etkileyici performansıyla Adalılara keyifli ve unutulmaz bir gün geçirdi.

 

 

SON HABERLER