Skip to content

Başkanımız  Ada Esnafıyla Bir Araya Geldi

Ada esnafıyla bir araya gelen Başkanımız Ali Ercan Akpolat, “Adalarımızın daha huzurlu ve güvenilir yer olmasını hep birlikte sağlayacağız. Kararlıyız, başaracağız” dedi. 

Belediye Başkanımız Ali Ercan Akpolat, Büyükada Belediye Hizmet Binamızın Toplantı Salonunda esnafla bir araya geldi. 

İşgaliyeleri, gelişi güzel bırakılan çöpleri, yoğun bir şekilde kullanılan akülü araçları, tezgahları, çağdışı olan hanutçuluğu, tente ve tabelaları gündemine alan Başkanımız, yaptırım ve cezalarla değil, birlikte alınan kararlarla sorunların üstesinden gelineceğini vurgularken;  “Adalar’da eşit ve adil bir yönetim için, huzur ve güvenlimiz için tüm sorunları sizlerle birlikte çözeceğiz” dedi.

Örneklerle bazı sorunları anlatan Başkanımız,  geçtiğimiz günlerde, sahildeki bir restoranda çıkan yangında itfaiyenin olay yerine gelmesiyle ilgili yaşanan sıkıntıyı hatırlattı ve kimseyi mağdur etmeden sahil işgaliyelerine bir an önce son vermek gerektiğini söyledi.

“Ben de esnaflıktan geldim ve şunu söylemem gerekiyor ki; hanutçuluk da  Adalar’ımıza hiç yakışmıyor. Buna da bir son verelim. Çiçeklerimizle, zarafetimizle

en güzel şekilde hizmetimizi verelim” diyen Başkanımız, tabela ve tentelerin neden olduğu görüntü kirliliğinin ise yeni, estetik modelleri hayata geçirmekle mümkün olabileceğini kaydetti.

Başkanımız Ali Ercan Akpolat’ın altını çizdiği bir diğer önemli konu da akülü araç sorunu idi. Bu araçların Adalar’ımızın kültürel zenginliğine ve tarihi dokusuna aykırı olduğunu ve önüne geçilmeyen sorunlara neden olduğunu ifade eden Başkamız, bisiklet kullanmayı günlük yaşamın bir parçası haline getirmek gerektiğini,  “Ben de devamlı bisiklet kullanıyorum. Amacım biraz olsun farkındalık yaratmak sözleriyle” ifade etti.

Belediye Başkanımız Ali Ercan Akpolat’ın konuşmasının ardından
söz alan esnafımız ve Ada sakinleri de şikayet, talep ve önerilerini dile getirdiler.

Esnaf toplantılarımız devam edecek.

SON HABERLER